Jak wykorzystać minimalizm do stworzenia domu, w którym się zakochaszJeśli czytasz czasopisma o dekoracji domu lub przeglądasz blogi o projektowaniu wnętrz przez dłuższy czas, prawdopodobnie podniosłeś fakt, że minimalizm jest teraz wściekły. Minimalistyczny design jest trendem opartym na rozbieraniu przestrzeni do jej najistotniejszych elementów, jednocześnie skupiając uwagę tylko na najważniejszych szczegółach. Nie trzeba wiele doświadczenia, aby zobaczyć, jak to może być korzystne w tworzeniu domu, który czuje się czysty i niezagracony, a nie ciasny i zagracony. Nawet jeśli nie masz rozległego tła w projektowaniu wnętrz, nadal możesz skorzystać z włączenia minimalistycznych zasad do swojego domu. Minimalistyczne domy są również znane jako domy bez ładu i składu. Są one zaprojektowane tak, aby wydawać się przestronne i przewiewne poprzez usunięcie bałaganu, pozostawanie neutralnym z kolorami i utrzymywanie zbędnych mebli poza zasięgiem wzroku.

Wykorzystaj małe przestrzenie i narożniki

Jeśli masz małą przestrzeń do pracy, jest okazja, aby stworzyć zainteresowanie i dodać przechowywanie poprzez zbudowanie charakterystycznej ściany. Możesz również wykorzystać małe kąty w pokoju, aby dodać półkę na książki lub półkę do przechowywania przedmiotów poza zasięgiem wzroku. Jeśli masz szczęście, że masz dużą przestrzeń, możesz nadal korzystać z tych koncepcji projektowych. Istnieje wiele kreatywnych sposobów na dodanie zainteresowania do dużej przestrzeni, takich jak instalacja wielu dzieł sztuki, instalacja dużego okna lub dodanie dywanów. Możesz również dodać przechowywanie do większego pokoju, używając różnych kawałków mebli, upewniając się, że nie przepełniasz pokoju.

Wybór narożnika

Narożnik z funkcją spania jest zawsze poszukiwany. Może służyć jako miejsce do spania lub jako miejsce do siedzenia i oglądania telewizji. Jest znacznie wygodniejszy niż tradycyjne sofy, ponieważ ma podłokietniki po obu stronach, które zapewniają wsparcie dla głowy i szyi. Głównym powodem jest to, że są one wygodne do spania podczas oglądania telewizji lub czytania książki. Można je również wykorzystać jako łóżko dla gości. W rzeczywistości, ponieważ są one wykonane z miękkich materiałów, są dobre dla osób, które mają problemy z kręgosłupem.

 

O mnie