Sposoby na wyposażenie domu w dekoracje w stylu vintageTermin "vintage" jest często kojarzony z latami dwudziestymi i czterdziestymi XX wieku, kiedy to nastąpił rozkwit stylów architektonicznych Art Deco i Gothic Revival. Epoki te znane są z eleganckich, pełnych detali wnętrz i ekstrawaganckiego wyposażenia. Nie musisz jednak posiadać georgiańskiego dworu lub wiktoriańskiej kamienicy, aby dodać do swojego domu trochę stylu vintage. Wystrój vintage charakteryzuje się dbałością o drobne szczegóły, które przywodzą na myśl minioną epokę. Dziś poznamy 10 sposobów, w jaki możesz wykorzystać dekoracje w stylu vintage w swoim domu.

Dekoruj dziełami sztuki

Jak każdy inny styl, liczba przedmiotów wystroju, które są uważane za vintage jest dość duża. Jednak jedną rzeczą, którą wszystkie zabytkowe przedmioty mają ze sobą wspólnego jest ich unikalna estetyka. Podczas gdy dzieła sztuki z konkretnej epoki mogą odzwierciedlać popularną estetykę tego okresu, zawsze będą też miały indywidualny, niepowtarzalny styl. To dlatego obraz z 1910 roku jest nadal uważany za art deco, mimo że różni się od art deco, które było popularne w latach 20. i 30. I to dlatego obraz z lat 30. może być uznany za vintage, nawet jeśli nie pasuje do estetyki lat 40. czy 50. Dlatego właśnie dzieła sztuki są jednym z najlepszych sposobów na wprowadzenie stylu vintage do swojego domu. A ponieważ dzieła sztuki są często inwestycją, nie musisz się martwić, że wyjdą z mody.

Meble stylizowane na vintage

Sofa i kanapa to meble, które można znaleźć w każdym domu. Służy nie tylko do odpoczynku, ale także do oglądania telewizji lub czytania książki. Sofy i kanapy są świetne dla dzieci do zabawy, a sofy mogą służyć jako dodatkowe miejsce do siedzenia w salonie. Są one dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. To, co wybierzesz, zależy od twojego osobistego gustu - więc poświęć swój czas, gdy szukasz idealnej sofy. Istnieją sofy i kanapy w stylu vintage, które możesz kupić online lub w sklepach. Sofy te mają eleganckie wzory, bogate tkaniny i detale inspirowane stylem vintage.

Powieś lampiony i żyrandole

Jednym z najbardziej wyrazistych akcesoriów wystroju vintage jest żyrandol. Żyrandole to duże, ozdobne oprawy oświetleniowe, które często wykonane są ze szkła i metalu. Często są one ozdobione kryształami, które odbijają światło z żarówek. Żyrandole vintage mogą być bardzo drogie, ale nadal można wnieść trochę ich uroku do swojego domu za mniej. Istnieje wiele firm, które oferują oprawy oświetleniowe w stylu żyrandola. Niektóre z nich mogą być całkiem niedrogie, podczas gdy inne są warte tysiące. Niezależnie od tego, czy kupisz prawdziwy antyk, czy reprodukcję, możesz użyć żyrandoli, aby wprowadzić klimat vintage do każdego pokoju w swoim domu. Podobnie, latarnie w stylu vintage wyglądają jakby były od dziesięcioleci, ze szklanymi lub metalowymi panelami i ozdobną metaloplastyką. Chociaż istnieją pewne nowoczesne latarnie, które naśladują estetykę latarni w stylu vintage, ważne jest, aby zbadać szczegóły. Sprawdź ramę i materiał ramy, styl szkła i źródło oświetlenia. Wiele nowoczesnych latarni będzie zaprojektowanych tak, aby były zasilane energią słoneczną lub USB, z których żadna nie będzie odpowiednia dla ustawienia dekoracji w stylu vintage.

 

O mnie